Opel ADAM z rozsuwanym dachem Swing Top i skrzynią biegów Easytronic 3.0

Mistrz personalizacji Opel ADAM będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Niemożliwe? A jednak! Nowe technologie i funkcje dodatkowo uatrakcyjnią poszczególne wersje modelu. Brezentowy dach Swing Top, wprowadzony początkowo tylko w minicrossoverze ADAM ROCKS, teraz będzie dostępny także w „standardowej” wersji modnego miejskiego samochodu ADAM.

Opel ADAM z rozsuwanym dachem Swing Top i skrzynią biegów Easytronic 3.0

Wystarczy nacisnąć przycisk, aby w modelu ADAM doposażonym w dach SWINGTOP cieszyć się widokiem nieba. Nabywcy Opla ADAMa będą mieli jeszcze więcej możliwości dostosowania swoich aut do własnego gustu dzięki nowemu wyjątkowemu pakietowi „Hashtag” przeznaczonemu do wersji ADAM GLAM. Firma Opel zwiększyła także wybór skrzyń biegów. Kierowcy, którzy chcieliby czasami uwolnić się od konieczności manualnej zmiany przełożeń, mogą zamówić wersję z przekładnią Easytronic 3.0 (dostępną z silnikiem 1.4 o mocy 64 kW/87 KM), wykorzystującą najnowsze rozwiązania w dziedzinie przeniesienia napędu. System ten nie tylko pozwala na szybszą i bardziej płynną zmianę biegów w trybie automatycznym, lecz także zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin o około 8 procent.

„Nowe i atrakcyjne możliwości jeszcze bardziej wzmocnią pozycję licznej rodziny modelu ADAM, każdy będzie mógł skonfigurować własny egzemplarz według indywidualnych upodobań” ― wyjaśnił Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel. „Rozszerzyliśmy także paletę kolorów dodając nowe barwy: „Forget about Grey” oraz „Greenfellas”. Teraz klienci mają więc do wyboru 19 kolorów nadwozia”.

ADAM z dachem Swing Top: czysta przyjemność z jazdy z otwartym nadwoziem

Dla entuzjastów jazdy z wiatrem we włosach firma Opel proponuje teraz nie tylko minicrossover ADAM ROCKS, lecz także standardowy model ADAM, który może zostać wyposażony w nietuzinkowy brezentowy dach Swing Top. ADAM z dachem Swing Top dostępny jest od wersji JAM i umożliwia odsłonięcie widoku na niebo w jedyne 5 sekund. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby dach rozsunął się aż do słupka C. Można go zamknąć w czasie jazdy z prędkością do 140 km/h. Kilkuwarstwowe poszycie ― w tym środkowa warstwa neoprenowa ― sprawiają, że dach jest wyjątkowo solidny i trwały. Jego moduł został dopracowany pod kątem skutecznego wyciszenia wnętrza pojazdu.

ADAM z dachem Swing Top zapewnia wrażenia takie, jak podczas jazdy kabrioletem, ale bez typowych związanych z nim niedogodności. A to wszystko od 53 200 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce) za wersję podstawową. Bez względu na to, czy dach jest w pozycji otwartej czy zamkniętej, nie zmniejsza pojemności bagażnika ani nie ogranicza widoczności.

Easytronic 3.0: duży komfort, przystępna cena

Oferta wersji przeniesienia napędu w modelu ADAM powiększy się już niebawem o nowo opracowaną skrzynię biegów Easytronic 3.0. Zautomatyzowana skrzynia biegów łączy w sobie zalety komfortowej przekładni automatycznej z efektywnością mierzoną zużyciem paliwa właściwą skrzyniom manualnym. Easytronic trzeciej generacji charakteryzuje się krótszym czasem reakcji, dzięki czemu oferuje wysoką kulturę pracy i tempo zmiany przełożeń.

Przy projektowaniu przekładni Easytronic zwracano uwagę nie tylko na poprawę komfortu prowadzenia, lecz także na zmniejszenie zużycia paliwa. W połączeniu z wolnossącym silnikiem 1.4 o mocy 64 kW/87 KM skrzynia biegów Easytronic 3.0 przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa o 0,4 l/100 km w cyklu mieszanym w porównaniu z pięciobiegową przekładnią manualną. Odpowiada to ograniczeniu emisji CO2 o 10 g/km. ADAM 1.4 ecoFLEX w takiej konfiguracji i z systemem Start/Stop zużywa 4,7 litra paliwa na 100 kilometrów przy emisji CO2 na poziomie 109 g/km, co oznacza przejście z klasy efektywności energetycznej C do B. Jednak najważniejsza dla klientów może być przystępna cena. Dopłatę za skrzynię biegów Easytronic ustalono na atrakcyjnym poziomie 3 500 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce).