Opel GT Concept inspiruje

Opel GT Concept był niekwestionowaną gwiazdą tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Następca legendarnego Opla Experimental GT wywarł duże wrażenie zarówno na przedstawicielach mediów, jak i na pozostałych gościach z całej Europy, a Car Design News nadał mu tytuł „Car of the Show”. W awangardowej, a jednocześnie oszczędnej sylwetce pojazdu zrezygnowano ze wszystkiego, co mogłoby zakłócać czystą formę.

Opel GT Concept inspiruje

Jednym z charakterystycznych elementów Opla GT Concept są wyraziste czerwone akcenty. Podobny detal można odnaleźć w wielu pracach Jekatieriny Miszenkowej, dyrektor artystycznej i członkini Rosyjskiej Unii Artystów Fotografików, znanej lepiej jako katia_mi. Obrazy z wyeksponowanym czerwonym kolorem przyniosły autorce olbrzymią popularność w mediach społecznościowych, ale związki katii_mi z jej ostatnią muzą są jeszcze mocniejsze.

Katia_mi zaproszona na spotkanie z Oplem GT Concept zainspirowała się zarówno samymi kształtami tego awangardowego samochodu sportowego, jak i ich filozofią. Wrażenia, jakie wywarł na niej koncepcyjny Opel, utrwaliła we własnych dziełach. Przedstawiają coś więcej niż tylko samochód — ukazują również sposób zamknięcia ulotnej i wizjonerskiej koncepcji funkcjonalnej w obiekcie sztuki nowoczesnej. „To zadziwiające, kiedy okazuje się, jak wiele innowacyjnych rozwiązań stylistycznych i technicznych można zaprezentować w jednym samochodzie, takim jak Opel GT Concept” — napisała katia_mi w swoim instagramowym profilu. „Drzwi mają elektryczny napęd, panoramiczny dach przechodzi w przednią szybę, tradycyjne lusterka zastąpiono kamerami, no i oczywiście przednie koła... są w moim ulubionym czerwonym kolorze! Opel GT Concept ma własny, śmiały i bezkompromisowy charakter!”.

Efekty spotkania katii_mi z Oplem GT Concept można obejrzeć na jej kanałach w mediach społecznościowych, w tym zwłaszcza w serwisie Instagram, gdzie artystkę obserwuje ponad pół miliona użytkowników.