Porsche Panamera Sport Turismo i 911 GT3 Cup po raz pierwszy w Polsce

Świat obejrzał je miesiąc wcześniej w Genewie, polscy miłośnicy motoryzacji po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy nowe modele Porsche na targach w Poznaniu. Panamera Sport Turismo i wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup miały swoją krajową premierę podczas Poznań Motor Show 2017.

Porsche Panamera Sport Turismo i 911 GT3 Cup po raz pierwszy w Polsce

Oficjalnej prezentacji dokonał Jacek Grzybek, dyrektor marki Porsche w Polsce. – Budujemy wspaniałe samochody, które stają się przedmiotami pożądania. Właśnie dlatego nasza marka jest silniejsza niż kiedykolwiek, a w ubiegłym roku dostarczyliśmy polskim klientom 1116 samochodów, o 30% więcej, niż wynosił poprzedni rekord – mówił o nowych modelach, nawiązując do rekordowych wyników sprzedaży Porsche zarówno na świecie, jak i nad Wisłą.

Panamera Sport Turismo
Ta nowa wersja nadwoziowa, zbudowana w oparciu o odnoszącą liczne sukcesy sportową limuzynę, stanowi kolejny mocny akcent w segmencie aut luksusowych – w czym również zasługa jej niepowtarzalnej stylizacji. Jednocześnie Sport Turismo z silnikami o mocy do 404 kW/550 KM jest najbardziej wszechstronnym samochodem w klasie. Duży otwór bagażowy, niska krawędź załadunku, zwiększona objętość bagażnika i koncepcja foteli 4+1 sprawiają, że nowy model Panamera oferuje doskonałą kombinację przydatności na co dzień i maksymalnej elastyczności.

911 GT3 Cup
Do rywalizacji na torach wyścigowych całego globu w sezonie 2017 Porsche 911 GT3 Cup przystępuje z całkowicie przeprojektowanym układem napędowym. Ten najpopularniejszy na świecie samochód wyścigowy serii GT otrzymał 6-cylindrowy silnik typu bokser o pojemności 4 litrów i jeszcze wyższych osiągach. Dzięki wyrafinowanej technologii ze świata motorsportu kompaktowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny generuje moc 357 kW (485 KM). Przed polską premierą, wyścigowym Porsche 911 GT3 Cup, na stoisku podziwiać można topową wersję drogową – Porsche 911 Turbo S. – To pokazuje, że motorsport jest synonimem naszej marki. Transfer technologii ze sportów motorowych do samochodów używanych na co dzień zawsze był motorem napędu naszego rozwoju i sukcesów – zapewnił Grzybek.

Co jeszcze na stoisku Porsche
Dla odwiedzających Poznań Motor Show, Porsche przygotowało kilka stref prezentujących zróżnicowane podejście do wartości utożsamianych przez każdy samochód Porsche – mocy, prędkości, jakości i emocji. Obok premierowego Porsche Panamera Sport Turismo znajdzie się Porsche Panamera 4 E-Hybrid prezentujące kierunek, w którym zmierza marka po nieustającym odnoszeniu sukcesów w motorsporcie dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej. W strefie poświęconej transferowi technologii obok premierowego wyścigowego Porsche 911 GT3 Cup znajdzie się topowa wersja seryjna Porsche 911: Turbo S. W części stoiska otwartej dla publiczności zobaczyć można będzie takie samochody Porsche jak: 718 Cayman, 718 Boxster, 911 Targa 4S, 911 Carrera 4 GTS, Panamera Turbo, Macan Turbo, Macan czy Cayenne GTS. Tequipment Corner będzie można z kolei zobaczyć zastosowanie użytecznych akcesoriów do samochodów Porsche na przykładzie Cayenne S.

Wszystkie te modele można oglądać na Poznań Motor Show do 9 kwietnia do godz. 18.