NAGRODA BEST CONNECTED CAR DLA NOWEGO MEGANE

Nowe Renault Megane zostało wyróżnione nagrodą „Best Connected Car”. Nagroda jest przyznawana przez jury składające się z ekspertów motoryzacyjnych zajmujących się zawodowo innowacjami oraz dziennikarzy 01NET.COM, BFM, RMC i specjalistów z Deloitte.

NAGRODA BEST CONNECTED CAR DLA NOWEGO MEGANE

Nagroda ma wyróżnić innowacyjne samochody, zarówno pod względem bezpieczeństwa, systemów wspomagających prowadzenie, interfejsów człowiek-maszyna czy możliwości dostępu do informacji i rozrywki z pokładu samochodu.

Nowy Megane został wyposażony w liczne technologie, które pojawiły się wcześniej w Nowym Espace i Renault Talisman. Z większości z nich użytkownik możne korzystać dzięki tabletowi z ekranem dotykowym 8,7’’ i systemem multimedialnym R-LINK 2. Tablet ten umożliwia również korzystanie z technologii Multi-Sense zapewniającej wybór pięciu trybów jazdy w połączeniu z pięcioma rodzajami oświetlenia ambientowego.
Nowy Megane oferuje także ok. dziesięciu systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, takich jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania, aktywny regulator prędkości, system ostrzegania o nadmiernej prędkości wraz z funkcją rozpoznawania znaków drogowych czy Easy Park Assist (system wspomagania parkowania „hands-free”). Informacje z niektórych systemów są podawane na kolorowym wyświetlaczu przeziernym Head-Up, znacznie bardziej intuicyjnym i wygodnym w codziennym użytkowaniu.