NOWE RENAULT MEGANE

20 lat po premierze modelu Renault Mégane, który na całym świecie sprzedał się w ponad 6,5 mln egzemplarzy, Renault przedstawia jego czwartą odsłonę – Nowe Renault Mégane. Na tle niezwykle konkurencyjnego segmentu Nowe Renault Mégane wyróżnia się bardzo dynamiczną linią nadwozia. Gamę Nowego Renault Mégane wieńczy dostępna już od premiery wersja GT, której design jest odzwierciedleniem najlepszych genów Renault Sport.

NOWE RENAULT MEGANE

Dynamiczny, wyróżniający się i elegancki design

Wyjątkowa linia świateł i niezwykle zrównoważone proporcje – Nowe Renault Mégane to przede wszystkim Renault. Ten model to geny designu marki, to wyraziste kształty i rozpoznawalny przód z nieodłącznym pionowo umieszczonym logo. Podobnie jak Renault Talisman, Nowe Renault Mégane oferuje światła do jazdy dziennej LED w kształcie litery „C”, schodzące aż do zderzaka. Linia świateł tylnych widoczna zarówno w dzień, jak i w nocy, poszerza optycznie nadwozie. Zależało nam na tym, aby już od pierwszego spojrzenia Nowe Renault Mégane wyróżniało się na konkurencyjnym rynku kompaktów – podkreśla Franck Le Gall.

Nowe Renault Mégane oferuje znakomite właściwości jezdne, samochód jest niższy o 25 mm, rozstaw kół został poszerzony o 47 mm z przodu i o 39 mm z tyłu w stosunku do modelu Mégane 3. Proporcje pojazdu podkreślają jego sportową sylwetkę z dłuższym rozstawem osi (+ 28 mm) i krótszym tylnym zwisem. Dokładne i zwarte linie nadwozia w połączeniu z kształtem boków dodają Nowemu Renault Mégane dynamiki i charakteru – dodaje Franck Le Gall, projektant zewnętrzny.

Ozdobne elementy chromowane podkreślają górną część pasa nadwozia i zdobią osłonę chłodnicy, boki oraz klamki. Delikatne żebrowanie maski w połączeniu z chromowanymi wstawkami i bocznymi wlotami powietrza wzmacniają charakter przodu Nowego Renault Mégane.

Sportowa, ekskluzywna wersja GT dostępna już od premiery

Nowe Renault Mégane GT posiada przedni zderzak zaprojektowany tak, aby lepiej wyrażać sportowy charakter pojazdu. To większy wlot powietrza i zmienione kratki osłony chłodnicy w formie plastra miodu.

Design tylnej części Nowego Renault Mégane GT wzmacniają dwie chromowane rury układu wydechowego, stworzone na podobieństwo przednich wlotów powietrza i okalające dyfuzor rodem z wyścigów F1. Nowe Renault Mégane GT to prawdziwy model z gatunku „Renault Sport”.

Wersja sportowa proponowana jest z lakierem w wyjątkowym kolorze „Bleu Iron” z elementami w kolorze „Dark Metal” w przedniej części pojazdu i na osłonach lusterek – wszystko po to, aby wzmocnić przynależność modelu do świata GT.
Nowe Renault Mégane GT to również diamentowe aluminiowe obręcze kół o średnicy 18ʺ specjalnie zaprojektowane przez Renault Sport.

Nowe Renault Mégane zostanie zaprezentowane we Frankfurcie.