Renault Alpine Celebration w Le Mans

Renault Alpine świętuje 60-lecie swojego zaangażowania w sporty samochodowe, prezentując nowy, przygotowany specjalnie na wyścig 24H Le Mans samochód pokazowy Alpine Celebration.

Renault Alpine Celebration w Le Mans

• Alpine świętuje 60. rocznicę powstania firmy – marka po raz kolejny zaskakuje, prezentując nowy samochód pokazowy Alpine Célébration. Ten zaprojektowany specjalnie na wyścig 24H Le Mans bolid pojawił się na torze w sobotę, 13 czerwca o godz. 13.35 w ramach inauguracyjnego okrążenia, poprzedzającego start w wyścigu 24H Le Mans, po którym nastąpiła jego oficjalna prezentacja w Miasteczku.

• Nowy samochód pokazowy w barwach kultowych modeli Alpine doskonale oddaje sportowe geny marki, mającej swoje źródło w wyścigach samochodowych.

• Miniony weekend upłynął jako podwójne święto Alpine: po okrążeniu toru w obecności 250 tys. widzów i kamer telewizji z całego świata Alpine zaznaczyło swoją obecność w ciągu całego weekendu, wystawiając do wyścigu 24H Le Mans w kategorii LMP2 modele Alpine A450B. Za ich sterami zasiedli francuscy kierowcy z teamu Signatech-Alpine.