Renault ZOE zdobywa cztery pierwsze miejsca w rajdzie Rallye Monte Carlo ZENN

Po spektakularnym ubiegłorocznym zwycięstwie Renault ZOE ponownie osiągnęło imponujący wynik: cztery pojazdy ZOE zajęły cztery pierwsze miejsca szóstego rajdu Rallye Monte-Carlo ZENN 2015.

Renault ZOE zdobywa cztery pierwsze miejsca w rajdzie Rallye Monte Carlo ZENN

Renault ZOE, po raz drugi startujące w tych prestiżowych zawodach międzynarodowych, zwróciło na siebie uwagę w następujących kategoriach:

Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Rallye ZENN
Cztery samochody ZOE na czterech pierwszych miejscach w klasyfikacji ogólnej
Pierwsze miejsce pod względem zużycia
Pięć samochodów ZOE na pięciu pierwszych miejscach
w klasyfikacji pod względem zużycia
Pierwsze miejsce pod względem regularności jazdy
Cztery samochody ZOE na czterech pierwszych miejscach pod względem regularności jazdy

W trakcie szóstego rajdu Rallye Monte Carlo ZENN (Zero Emission – No Noise, tj. zero emisji, zero hałasu) odbyło się osiem wyścigów. Na pięciu odcinkach rozegrano konkurencje jazdy na regularność. W sumie zawodnicy pokonali około 210 km w 7,5 godziny.
Renault wystawiło cztery załogi, w tym jedną składającą się z przedstawicieli prasy i jedną reprezentującą blogerów. Załoga „prywatna” wzięła udział w zawodach niezależnie, u boku konkurujących ze sobą marek.

Po dwóch dniach wyścigów pięć pojazdów ZOE ukończyło zawody na pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i siódmym miejscu. Załoga „prywatna” uplasowała się na czwartej pozycji.

Aż 98% klientów doceniło już Renault ZOE za jego wygląd, osiągi, najlepszy w swojej klasie zasięg, a także przyjemność prowadzenia oraz zastosowanie wyjątkowych technologii. Ta seria zwycięstw to kolejny dowód na to, że Renault ZOE wyróżnia się niezwykłą wydajnością w sektorze pojazdów elektrycznych.

Od dnia premiery na rynek wprowadzono już 22 tysiące egzemplarzy Renault ZOE, a to jeszcze nie koniec tej przygody. Wiosną dostępny będzie model ZOE z nowym silnikiem wyprodukowanym przez Renault we Francji. Zapewni on lepszy zasięg (nadal najlepszy w swojej klasie). Ponadto dzięki niemu zostanie zoptymalizowany czas ładowania.