Alboran Aranda Avila lub Taracco wybierz nazwę dla nowego SUVa SEATa

Alboran, Aranda, Avila lub Taracco. Jedno z tych czterech słów, nawiązujących do hiszpańskich krain geograficznych, zostanie nazwą nowego SUV-a SEAT-a. Samochód dołączy do modeli Ateca i Arona w 2018 roku.

Alboran Aranda Avila lub Taracco wybierz nazwę dla nowego SUVa SEATa

Marka testowała wybrane w półfinałach nazwy podczas specjalnych grup fokusowych. W rezultacie tych spotkań z dziewięciu propozycji wyłonione zostały cztery, które Luca de Meo, Prezes SEAT-a, ogłosił 12 września podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie. Od tego dnia do 25 września fani hiszpańskiej marki z całego świata mogą głosować na swoją ulubioną nazwę na stronie internetowej SEAT-a. Propozycja, która zdobędzie najwięcej głosów, zostanie oficjalną nazwą nowego SUV-a.

- Alboran, Aranda, Avila i Taracco spełniają wszystkie niezbędne wymagania, aby stać się nazwą nowego SEAT-a. Projekt odniósł wyraźny sukces i dziękujemy ponad 133 tysiącom fanów ze 106 krajów, którzy wzięli udział w tej inicjatywie. Przed nami jej ostatni etap - zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu – mówi Luca de Meo.

Alboran – Morze Alborańskie jest najbardziej wysuniętą na zachód częścią Morza Śródziemnego. Wody Morza Alborańskiego zamieszkują najbardziej różnorodne gatunki spośród całej Europy.

Aranda – miasto liczące ponad 32 tysiące mieszkańców w prowincji Burgos, położone w regionie Kastylii i Leónu. Jest stolicą powiatu Ribera del Duero, słynnego z produkcji wina.

Avila – miasto w Kastylii i Leónie, na wysokości 1133 m n.p.m., będące najwyższą stolicą prowincji w Hiszpanii. Symbolem miasta Ávila jest ściana otaczająca stare miasto.

Tarraco – to nazwa dawnego rzymskiego miasta, jednego z najważniejszych w starożytnej Hiszpanii, dzisiaj znanego jako Tarragona. Jego archeologiczne pozostałości w 2000 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Projekt #SEATseekingName wystartował 1 czerwca. Celem pierwszego etapu było pozyskanie jak największej liczby propozycji nazwy, która oprócz spełnienia kryteriów geograficznych powinna również odzwierciedlać wartości marki – dynamikę, design i nowoczesne technologie – oraz nawiązywać do cech segmentu SUV. Nazwa nowego SUV-a zostanie ogłoszona 15 października. W ten sposób po raz pierwszy w historii to fani SEAT-a zadecydują o nazwie nowego modelu. SEAT inspiruje się nazwami miejsc w swojej rodzinnej Hiszpanii od 1982 roku, kiedy to na rynek wyjechał SEAT Ronda.

Alexa by Amazon

SEAT zapowiedział dzisiaj na Frankfurt Motor Show, że będzie pierwszą marką samochodową w Europie integrującą w swoich pojazdach usługę głosową Alexa, opracowaną przez amerykańskiego giganta, firmę Amazon. Usługa interaktywnej kontroli głosu będzie dostępna pod koniec roku w modelach Leon i Ateca, a w 2018 roku w Ibizie, Aronie i dużym SUV-ie.

Alexa by Amazon, rozwijana od 2014 roku, to zaawansowane rozwiązanie z zakresu connectivity. Dzięki pozostawieniu otwartego kodu źródłowego, Alexa oferuje ponad 20 000 funkcji i może być stale rozwijana.

Dzięki nowej usłudze kierowcy SEAT-a za pomocą poleceń głosowych będą mogli lepiej wykorzystać czas spędzony za kółkiem. Alexa by Amazon pomoże w zarządzaniu terminarzem, wyszukiwaniu utworów i miejsc, poda, gdzie znajduje się najbliższy salon dealerski – wszystko z zachowaniem ścisłej ochrony prywatności. Nowa Alexa by Amazon będzie dostępna w językach angielskim i niemieckim.

- Integracja Alexa by Amazon stawia SEAT-a wśród pionierskich marek w Europie, które sięgają po najnowsze rozwiązania w zakresie łączności, i stanowi ogromny impuls do rozwoju marki na tym polu - mówi Luca de Meo, Prezes SEAT-a. - Widzimy, jak rozwijają się trendy w zakresie mobilności i chcemy wdrażać je do naszych rozwiązań oferowanych klientom - dodaje.

- Jesteśmy podekscytowani, że SEAT wykorzysta Alexę w swoich samochodach - mówi Ned Curic, Wiceprezes ds. Alexa by Amazon. - Wierzymy, że rozwiązania głosowe są przyszłością, szczególnie podczas prowadzenia samochodu. Wystarczy dotknięcie kierownicy, aby kierowcy SEAT-a poprosili Alexę o ulubioną piosenkę, najświeższe informacje, status z ich inteligentnego domu i wiele innych - dodaje.