Czy Seat Leon ST CUPRA zmieni rynek rodzinnych kombi

Wszechstronność niejedno ma imię. W rodzinie SEAT-a pojemność i rodzinny charakter w unikalny sposób łączą się z potężną mocą i sportowymi osiągami. Nowy SEAT Leon ST CUPRA prezentuje nieznany dotąd wymiar rodzinnego kombi. To jeszcze więcej przestrzeni i jeszcze więcej mocy.

Czy Seat Leon ST CUPRA zmieni rynek rodzinnych kombi

Czy decydując się na rodzinny samochód trzeba rezygnować ze sportowych emocji? SEAT udowadnia, że tak nie jest. Łącząc wydajność i użyteczność w wyjątkowy dla siebie sposób, marka odsłania nowe możliwości w świecie rodzinnych kombi.

Prezentując nowego Leona ST CUPRA, SEAT daje pokaz sportowego potencjału samochodów i przesuwa granicę ich praktyczności. Każdy detal tego auta świadczy o jego dynamicznej naturze, z potężnym silnikiem na czele, jednocześnie zachowując komfort oraz praktyczność unikalną dla tego modelu. To siła, która współgra z codzienną funkcjonalnością.

„Nowy Leon ST CUPRA jest doskonałym uzupełnieniem naszej gamy modelowej. W wyrafinowany sposób łączy wydajność i dynamikę z komfortem na długich trasach, co sprawia, że jest naprawdę wyjątkowy. Leon ST CUPRA pokazuje wartości marki SEAT od najlepszej strony. Jesteśmy dumni z doskonałej technologii i jakości, którą wnosi do segmentu” - mówi Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT.

Leon CUPRA po raz pierwszy w historii dostępny jest w wersji ST. To pierwsze takie kombi z hiszpańskim logo. Tak jak w przypadku hot-hatcha, pod jego maską bije serce prawdziwego sportowca. Silnik 2.0 TFSI, dostępny w dwóch wariantach mocy 265 KM lub 280 KM, rozpędza to auto do pierwszej „setki” w zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalna w obydwu przypadkach wynosi 250 km/h, a maksymalny moment obrotowy - 350 Nm. To wyniki rodem z torów wyścigowych.

Emocjonujący design, doskonała jakość i przestrzeń to kolejne punkty, które sprawiają, że Leon ST CUPRA jest wyjątkowy. Ten samochód zachował ostre linie nadwozia i bagażnik o pojemności 587 l z możliwością powiększenia do 1 470 l, dzięki czemu wywiąże się z każdego rodzinnego zadania. Podczas wypadu na narty, w pracy, na rodzinnych zakupach, a nawet na torze - Leon ST CUPRA odnajdzie się wszędzie.

W parze z potężną mocą i rodzinnym wnętrzem idzie również pełna przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo. Sportowe kombi posiada m.in. adaptacyjne zawieszenie DCC, które w kilka milisekund dostosowuje podwozie do warunków na drodze, a także progresywny układ kierowniczy poprawiający zwinność auta. Dodatkowo, CUPRA Drive Profil pozwala na wybór pomiędzy trybami Comfort, Sport i CUPRA - ten ostatni zaostrza zachowanie samochodu i budzi drzemiącą w nim siłę.

Do charakteru tego auta doskonale pasują 18- lub 19-calowe felgi czy przednie i tylne światła LED. By jeszcze bardziej podkreślić drapieżność Leona ST CUPRA można wzbogacić go o jeden z pakietów: WHITE LINE, BLACK LINE lub ORANGE LINE. Akcenty w eleganckiej czerni, czystej bieli lub pełnej energii pomarańczy sprawią, że to auto będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. Leon ST CUPRA to sposób na intensywne wrażenia – to więcej z życia dla całej rodziny.