Ekscytujący show car Cross Sport | maxiauto

Ekscytujący show car Cross Sport

Nowa koncepcja na podstawie Leona CUPRA, potężna moc 300 KM, napęd na cztery koła i allroadowy design. Tak przedstawia się hiszpański bohater tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Ekscytujący show car Cross Sport

Leona Cross Sport przedstawił sam prezes marki SEAT, Jürgen Stackmann, zapowiadając tym samym ogromne emocje, jakie będą nam towarzyszyć podczas Frankfurt Motor Show 2015.

„Rodzina Leona to nie tylko ogromny sukces, ale także wszechstronność. Staraliśmy się, aby nowy pomysł na Leona Cross Sport łączył mistrzowską formę Leona CUPRA ze światem terenowych możliwości. W rezultacie SEAT Leon Cross Sport idealnie oddaje młodego ducha marki i wpasowuje się w aktywny lifestyle. Jako samochód 2-drzwiowy jest także bardzo zwrotny i świetnie odnajdzie się w miejskiej dżungli” – powiedział Jürgen Stackmann.

SEAT Leon Cross Sport, jak sama nazwa wskazuje, łączy sportowy styl i dynamiczność z terenowymi możliwościami. Jego prężną sylwetkę coupé w charakterystyczny sposób podkreśla zwiększony o 41 mm prześwit. Ponadto, perfekcyjne proporcje i najwyższe standardy jakości wzbogaca elektronicznie sterowany napęd 4x4.

Na tym nie koniec. Leon Cross Sport obietnicę sportu zamienia w czyny i dzięki silnikowi generującemu 300 KM osiąga pierwszą „setkę” w zaledwie 4,9 s. Oprócz zapasu mocy samochód oferuje zaawansowane wyposażenie z zakresu mobilności, umożliwiając łączenie smartfona z systemem samochodu.

Model wyróżniają również m.in. adaptacyjny tempomat z funkcją Front Assist, specjalnie przystosowany system stabilizacji toru jazdy, wykrywanie i rozpoznawanie znaków drogowych, progresywny układ kierowniczy i asystent pasa ruchu.