Gorący weekend na Nurburgringu z SEAT Leon Eurocup | maxiauto

Gorący weekend na Nurburgringu z SEAT Leon Eurocup

Runda SEAT Leon Eurocup na legendarnym torze Nürburgring pokazała, co znaczą prawdziwe emocje. Tych przybywało z każdym zakrętem. SEAT Leon Eurocup znów rozsiewa emocje po całej Europie. Po wakacyjnej przerwie zawody powróciły w wielkim stylu, rozgrzewając do czerwoności niemiecki tor Nürburgring.

Gorący weekend na Nurburgringu z SEAT Leon Eurocup

Pierwszy wyścig, odbywający się w sobotę, bezapelacyjnie wygrał Stian Paulsen z zespołu Stian Paulsen Racing. Norweg startował z pole position, a jego prowadzenia nie zdołał zachwiać żaden z pozostałych kierowców. W tym sezonie to drugie zwycięstwo tego zawodnika. Tuż za nim uplasowali się Mauricio Hernandez (Target Competition) i Mikel Azcona (PCR Sport).

„Jestem bardzo szczęśliwy. Od startu zdawałem sobie sprawę, że jeżeli utrzymam stałe tempo, otrzymam szansę wygrania wyścigu. Mimo złej pogody czułem się pewnie i już po pierwszym okrążeniu miałem sekundę zapasu nad resztą kierowców. Wiedziałem, że jeśli zdołam zachować spokój, utrzymam przewagę. Nie mogłem prosić o więcej” – powiedział po pierwszym wyścigu Stian Paulsen.

Drugiego dnia emocji również nie brakowało. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Alex Morgan z Baporo Motorsport, który również dominował przez większość wyścigu. Za nim, jadąc bardzo konsekwentnie, jako drugi przekroczył linię mety Mario Dablander (Target Competition). Trzeci pojawił się Jordi Oriola, jadący także w barwach Target Competition.

„To był trudny weekend, zwłaszcza z powodu pogody. Po treningu, gdzie wylądowałem na dalekiej pozycji, nie przypuszczałem, że ten dzień tak się dla mnie skończy. Dałem z siebie wszystko na kwalifikacjach i dostałem szansę podczas wyścigu. Pierwszy dzień był dla mnie bardzo trudny, ale drugi, po dobrym początku, pozwolił mi na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Jestem bardzo usatysfakcjonowany” – skomentował Alex Morgan.

Najlepszymi kobietami biorącymi udział w klasyfikacji Ladies Trophy okazały się Andrina Gugger z Target Competition (sobota) oraz Lucile Cypriano z JSB Competition (niedziela).

Klasyfikacja generalna SEAT Leon Eurocup 2015

1. Stian Paulsen, Stian Paulsen Racing; 63 pkt
2. Pol Rosell, Baporo Motorsport; 58 pkt
3. Mikel Azcona, PCR Sport; 47 pkt
4. Julien Briché, JSB Competition; 32 pkt
5. Fran Rueda, Monlau Competición; 29 pkt
6. Mario Dablander, Target Competition; 25 pkt
7. Alexander Morgan, Baporo Motorsport; 24 pkt
8. Shane Anthony Williams, Wolf-Power Racing; 20 pkt
9. Jordi Oriola, Target Competition; 18 pkt
10. Mauricio Hernandez, Target Competition; 14 pkt
11. Loris Hezemans, Target Competition; 13 pkt
12. Jonathan Cocker, Wolf-Power Racing; 11 pkt
13. Lucile Cypriano, JSB Competition; 11 pkt (LT)*
14. Norbert Kiss, B3 Hungary KFT; 5 pkt
15. Manuel Gião, Baporo Motorsport; 4 pkt
16. Thibaut Mourgues, Thibaut Mourgues; 3 pkt
17. Andrina Gugger, Target Competition; 2 pkt (LT)*
18. Jürgen Schmarl, Target Competition; 1 pkt
19. David Cebrián, Monlau Competición; 1 pkt