Nowy SEAT Alhambra wszechstronność w nowoczesnej odsłonie | maxiauto

Nowy SEAT Alhambra wszechstronność w nowoczesnej odsłonie

SEAT idzie za ciosem i pokazuje światu nową twarz lidera swojego segmentu - modelu Alhambra. Dzięki zupełnie nowym silnikom TSI i TDI, zmianom stylistycznym i innowacyjnej technologii, to auto otwiera drzwi do zupełnie nowych wrażeń z jazdy – dla całej rodziny.

Nowy SEAT Alhambra wszechstronność w nowoczesnej odsłonie

Nowa Alhambra to nowe możliwości. Jak na rodzinny samochód przystało, model ten priorytetowo traktuje przestronność bagażnika i ilość miejsca we wnętrzu, wzbogacając to nowymi technologiami. Największy członek rodziny SEAT jest pod tym względem niedościgniony. Teraz, ze względu na nowatorskie multimedia, nowe ekrany dotykowe i system MirrorLink, będzie również pionierski.

MirrorLink – lustrzane odbicie

SEAT idąc z duchem czasu wprowadza do swoich modeli funkcję MirrorLink, która perfekcyjnie łączy działanie smartfona z ekranem samochodu. W Alhambrze jego działanie również sprawi, że kierowca będzie mógł korzystać ze swojego telefonu za pośrednictwem wyświetlacza na desce rozdzielczej.

SEAT ConnectApp - mów, nie wpisuj

Oprócz tego, SEAT już od jakiegoś czasu współpracuje z firmą SAMSUNG, dzięki czemu samochody zyskują zastrzyk nowej technologii. „Nasza współpraca ma dla nas duże znaczenie, ponieważ pozwala zintegrować samochody z przyszłymi koncepcjami technologii” - mówi Rick Segal, wiceprezes Mobile Communication Division w SAMSUNG Electronics.

Nowe silniki, nowa wydajność

SEAT Alhambra otrzyma pod maskę nową generację silników – do 15% oszczędniejszych i wydajniejszych, spełniających normy Euro 6. Wśród ekonomicznych, a zarazem dynamicznych diesli, do wyboru będą jednostki 2.0 TDI o mocy 150 KM lub 184 KM.

Dwa silniki TSI będą miały w zanadrzu moc 150 KM i 220 KM. Wybrane wersje będą oferowane z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG, a wariant 2.0 TDI/150 KM będzie dostępny z napędem 4Drive.

Subtelna dynamiczność

Design nowej Alhambry to ucieleśnienie wyważonych proporcji, czystych linii i charakteru w zaktualizowanej wersji. Dzięki masce w kształcie strzały, drapieżnej osłonie chłodnicy i przedniemu wlotowi powietrza, ten samochód uwodzi swoim „spojrzeniem”. Dodatkowo Alhambra zyskała nowe światła z tyłu w technologii LED, ciekawsze wzory felg oraz odcienie lakierów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowa technologia wsparła również wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Alhambra zyskała m.in. hamulec pokolizyjny, czujnik martwego pola i Asystenta Parkowania 3 generacji, który ostrzega przed zbliżającym się samochodem podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Dla większej przyjemności z jazdy Alhambra będzie posiadała również adaptacyjne zawieszenie DCC z możliwością ustawienia trybu jazdy na komfortowy lub sportowy.