SEAT Leon Eurocup 2015 jeszcze więcej wyścigów

7 torów w całej Europie, 330 KM mocy pod maską, kilkunastu doświadczonych kierowców i mnóstwo emocji – tak zapowiada się druga edycja serii wyścigów SEAT Leon Eurocup. Początek już 25 kwietnia na torze Paul Ricard. Sportowy kalendarz 2015 roku zapowiada się wyjątkowo ciekawie i ekscytująco. Po sukcesie pierwszej edycji, SEAT Leon Eurocup w swoim drugim sezonie odwiedzi aż siedem wymagających torów wyścigowych w całej Europie, dostarczając fanom motorsportu nie lada emocji

SEAT Leon Eurocup 2015 jeszcze więcej wyścigów

Seria SEAT Leon Eurocup, jako kolejny sportowy rozdział w historii marki SEAT, rozpoczęła się w 2014 roku i okazała się wielkim sukcesem – startujące w wyścigach 330-konne Leony Cup Racer gwarantowały osiągi z najwyższej półki i zacięte pojedynki na każdym zakręcie.

„W pierwszym sezonie SEAT Leon Eurocup przeżyliśmy bardzo wiele ekscytujących chwil – szybkie samochody, profesjonalni kierowcy i pełna emocji rywalizacja. Te zawody w fantastyczny sposób reprezentują i oddają dynamiczną naturę naszej marki” – mówi Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport.

Kalendarz SEAT Leon Eurocup 2015 tym razem oferuje nie 6, a 7 gorących weekendów na wielkich europejskich torach. Sezon rusza już 25 kwietnia br. we Francji. Następnie wyścig odwiedzi Portugalię, Wielką Brytanię, Austrię, Niemcy i Włochy, zaś zakończy się na przełomie października i listopada w Hiszpanii.

Kalendarz SEAT Leon Eurocup 2015
25-26 kwietnia – Paul Ricard (Francja)
9-10 maja - Estoril (Portugalia)
6-7 czerwca - Silverstone (Wielka Brytania)
4-5 lipca - Red Bull Ring (Austria)
19-20 września - Nürburgring (Niemcy)
3-4 października - Monza (Włochy)
31 października-1 listopada - Barcelona-Catalunya (Hiszpania)