SEAT Leon Eurocup i Silverstone | maxiauto

SEAT Leon Eurocup i Silverstone

SEAT Leon Eurocup wrócił do akcji. W miniony weekend na linii startu Silverstone stanęli szybcy kierowcy w jeszcze szybszych samochodach. To już trzecia runda tegorocznych wyścigów

SEAT Leon Eurocup i Silverstone

Emocje związane z SEAT Leon Eurocup nie gasną. W dniach 6-7 czerwca br. 30 kierowców z 15 różnych krajów zasiadło „za kółkiem” modeli Leon Cup Racer, by jak najszybciej pokonać legendarny tor Silverstone w Wielkiej Brytanii. Na pętli o długości 5,9 km, z ośmioma lewymi zakrętami i dziesięcioma prawymi, emocji nie zabrakło już od pierwszego okrążenia.

Większość z doświadczonych kierowców SEAT Leon Eurocup zdążyło poznać już ten tor przy pierwszym spotkaniu, podczas wyścigów w 2014 roku. Podczas ostatniego weekendu było równie gorąco. Pierwszego dnia wyścigów, w sobotę, na najwyższym stopniu podium stanął Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing), a w niedzielę najlepszy okazał się debiutant w międzynarodowej serii - Jonathan Cocker (Wolf-Power Racing).

Na szczycie klasyfikacji generalnej pozostaje Pol Rosell (Baporo Motorsport), lecz wyprzedza tylko o 2 pkt Stiana Paulsena (Stian Paulsen Racing).

„Zawody SEAT Leon Eurocup są pełne emocji i dostarczają dawki adrenaliny dla wszystkich, wyścig po wyścigu. Rywalizacja już od pierwszego okrążenia, zmiany lidera w trakcie przejazdu i ekscytacja towarzysząca przez cały weekend przyciągają coraz więcej fanów motorsportu. Na torze Silverstone zagościliśmy już drugi raz, zachęcając kierowców do równie zaciętej walki” – podsumował Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport

Kolejny wyścig SEAT Leon Eurocup 2015 odbędzie się w dniach 4-5 lipca br. na torze Red Bull Ring w Austrii.

Klasyfikacja SEAT Leon Eurocup 2015

1. Pol Rosell, Baporo Motorsport; 42 pkt
2. Stian Paulsen, Stian Paulsen Racing; 40 pkt
3. Mikel Azcona, PCR Sport; 34 pkt
4. Fran Rueda, Monlau Competición; 27 pkt
5. Julien Briché, Julien Briché; 27 pkt
6. Alexander Morgan, Baporo Motorsport; 21 pkt
7. Jordi Oriola, Target, SRL; 15 pkt
8. Mario Dablander, SEAT Austria; 12 pkt
9. Jonathan Cocker, Wolf-Power Racing; 11 pkt
10. Lucile Cypriano, Lucile Cypriano; 11 pkt (LT)*
11. Manuel Gião, Baporo Motorsport; 4 pkt
12. Mauricio Hernández, Target, SRL; 3 pkt
13. Andrina Gugger, Target, SRL; 2 pkt (LT)*
14. Thibaut Mourgues, Thibaut Mourgues; 2 pkt
15. David Cebrián, Monlau Competición; 1 pkt

*Puchar Ladies Trophy