SEAT Leon Eurocup rozgrzał tor Monza | maxiauto

SEAT Leon Eurocup rozgrzał tor Monza

Miniony weekend był we Włoszech bardzo gorący. Pod miejscowością Monza, na legendarnym torze wyścigowym, na linii startu stanęły 330-konne Leony Cup Racer z kierowcami gotowymi na wszystko. To były dwa dni, które fani tego sportu zapamiętają na długo.

SEAT Leon Eurocup rozgrzał tor Monza

W sobotę, pierwszego dnia wyścigu, na najwyższych stopniach podium stanęli odpowiednio Thibaut Mourgues, Julien Briche i Lucile Cypriano. Kluczem do pierwszego zwycięstwa Mourguesa był doskonały start oraz wyznaczenie tempa, któremu nikt nie mógł dorównać.

Drugiego dnia wyścigu na torze Monza najlepsi okazali się Pol Rosell, Jordi Oriola i Stian Paulsen. Dla Rosella z Baporo Motorsport było to już trzecie zwycięstwo i czwarte podium w tym sezonie. Emocji również nie brakowało – po pierwszych pięciu okrążeniach rywalizacja na zakrętach doprowadziła do kontaktu dwóch kierowców z Target Competition (Andriny Gugger i Manu Hernandeza). Po czerwonej fladze i samochodzie bezpieczeństwa, wyścig SEAT Leon Eurocup wrócił na swoje tory.

„To był szalony wyścig. Na torze Monza zawody należą do intensywnych, ponieważ jest to obiekt z trudnym startem. Mi udało się dobrze rozpocząć wyścig i utrzymywałem przewagę, aż do wyjazdu samochodu bezpieczeństwa. Po powrocie do normalnego tempa musiałem ostro walczyć, aby zachować prowadzenie. Udało mi się zwyciężyć, więc na wyścigi do Barcelony pojadę z takim samym stanem punktów, co Stian Paulsen” – powiedział Pol Rosell.

„To były dwa bardzo ekscytujące wyścigi, które rozgrzały weekend we Włoszech. Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu i intensywnej rywalizacji kierowców, dzięki którym emocje stały się znakiem rozpoznawczym SEAT Leon Eurocup. Kolejny wyścig w Barcelonie rozstrzygnie o tytule zwycięzcy całego pucharu. Jestem pewien, że długo tego nie zapomnimy” – podziękował kierowcom Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport.

Klasyfikacja generalna SEAT Leon Eurocup 2015

1. Pol Rosell, Baporo Motorsport; 72 pkt
2. Stian Paulsen, Stian Paulsen Racing; 72 pkt
3. Mikel Azcona, PCR Sport; 55 pkt
4. Julien Briché, JSB Competition; 43 pkt
5. Jordi Oriola, Target Competition; 37 pkt
6. Alexander Morgan, Baporo Motorsport; 36 pkt
7. Mario Dablander (#61), Target Competition; 35 pkt
8. Fran Rueda, Monlau Competición; 34 pkt
9. Shane Anthony Williams, Wolf-Power Racing; 24 pkt
10. Lucile Cypriano, JSB Competition; 19 pkt (LT)*
11.Mauricio Hernández, Target Competition; 16 pkt
12. Thibaut Mourgues, JSB Competition; 14 pkt
13. Loris Hezemans, Target Competition; 13 pkt
14. Jonathan Cocker, Wolf-Power Racing; 11 pkt
15. Manuel Gião, Baporo Motorsport; 6 pkt
16. Norbert Kiss, B3 Hungary KFT; 5 pkt
17. Jürgen Schmarl, Target Competition; 5 pkt
18. David Cebrián, Monlau Competición; 4 pkt
19. Andrina Gugger, Target Competition; 2 pkt (LT)*
20. Lourenço Beirão Da Veiga, Liboro Racing Team; 1 pkt

*klasyfikacja Ladies Trophy