SsangYong wiąże duże nadzieje z nowym Tivoli w wersji z silnikiem Diesla

Sześć miesięcy po premierze niewielkiego SUV-a Tivoli SsangYong Motor zaprezentował ten sam model w wersji silnikiem Diesla w celu powiększenia swojego udziału w rynku kompaktowych SUV-ów.

SsangYong wiąże duże nadzieje z nowym Tivoli w wersji z silnikiem Diesla

Podczas specjalnej imprezy na terenie samochodowego parku rozrywki Speedium w Inje w Korei producent zaprezentował dieslowego Tivoli, który, wg słów firmy, charakteryzuje się oszczędnością zużycia paliwa i dużą mocą silnika.

Premiera Tivoli z silnikiem benzynowym miała miejsce w styczniu. Po latach restrukturyzacji firma liczy, że nowy model będzie pierwszym krokiem na drodze ku odzyskaniu konkurencyjności. Najnowszy model bestsellera SsangYonga to najważniejsze wydarzenie w działalności firmy w drugiej połowie tego roku.

Model dieslowski kryje w sobie silnik e-XDi160, którego stworzenie, jak informuje firma, zajęło trzy lata. Silnik ma moc 115KM, 30,6kgm momentu obrotowego i wydajność 15,3 km na litr paliwa. W samochodzie zamontowano 6-stopniową skrzynię biegów firmy AISIN, która cieszy się zaufaniem takich gigantów jak BMW, Toyota, Volkswagen czy Audi.

Model dieslowski ma napęd na przednie koła, ale w opracowaniu jest też wersja z napędem na cztery koła, choć na razie nie jest znana data jej premiery.

„Samochód z pewnością zadowoli klientów, którzy oczekują dobrych osiągów charakterystycznych dla SUV-a z silnikiem Diesla.”, powiedział dyr. gen. SsangYonga Czoi Johng-sik.

Tivoli Diesel oferowany będzie w trzech wersjach: TX, VX i LX . Firma rozpoczęła także sprzedaż Tivoli z silnikiem benzynowym w wersji z napędem na cztery koła, który dzięki inteligentnemu systemowi 4WD dostosowującemu podział mocy pomiędzy osie w zależności od warunków panujących na drodze oferować ma lepsze właściwości jezdne zarówno po drogach, jak i bezdrożach.
Model z napędem 4WD jest również oferowany w trzech wersjach.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Tivoli był najlepiej sprzedającym się samochodem SsangYonga. Do czerwca firma sprzedała 45.410 samochodów w Korei, z czego 18.524 Tivoli. Łączna sprzedaż od początku roku w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku wzrosła o 36,6%. W czerwcu firma sprzedała 8.420 samochodów, czyli o 63,3% więcej niż w czerwcu ub.r., w tym 3.630 z nich Tivoli. Wynik sprzedaży w czerwcu był najlepszym dla SsangYonga od 2005 roku.

SsangYong liczy, że Tivoli doprowadzi do ożywienia eksportu. W marcu rozpoczął się eksport Tivoli do Europy i Ameryki Łacińskiej. Do czerwca firma sprzedała w eksporcie 24.390 pojazdów, z czego 8.481 Tivoli.