Premiera Suzuki Baleno

Suzuki Baleno to najnowszy, 5-drzwiowy hatchback zapewnia dużą przyjemność z jazdy i spełnia oczekiwania współczesnych klientów pod względem niskiego zużycia paliwa, nowoczesnych technologii i ciekawego wzornictwa.

Premiera Suzuki Baleno

Naszym celem było stworzenie idealnego hatchbacka. Takiego, który nie uznaje kompromisów. Chcieliśmy, aby był elegancki, wyrafinowany i dopracowany w każdym detalu. Baleno łączy w sobie wszystkie cechy, jakich oczekuje się od samochodu z tego segmentu - ma ciekawy design, jest funkcjonalny i komfortowy, łatwo się nim manewruje i dostarcza fantastycznych wrażeń z jazdy przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa - wyjaśnia Kunihiko Ito, główny inżynier Suzuki Baleno.

Motywem przewodnim projektu Baleno jest "Liquid Flow", co można dostrzec, przyglądając się eleganckim i płynnym liniom nadwozia. Zbudowany na nowej płycie podłogowej, Baleno oferuje przestronne wnętrze i wysokiej klasy układ napędowy.

Suzuki Baleno trafi do europejskich salonów sprzedaży już wiosną 2016 roku.

Kluczowe informacje na temat Suzuki Baleno:

- Płyta podłogowa nowej generacji o zwiększonej sztywności i mniejszej masie, niskie zużycie paliwa, świetne prowadzenie i stabilność, ciche wnętrze.
- Nowy silnik BOOSTERJET - turbodoładowana jednostka o pojemności 1 l, charakteryzująca się wysokim momentem obrotowym, wyposażona w układ SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki)1 z silnikiem 1,2 DUALJET - zapewnia zaskakująco niskie zużycie paliwa.
- Najbardziej aerodynamiczna bryła nadwozia w historii samochodów Suzuki.
- Sportowe, niskie, a jednocześnie szerokie nadwozie, awangardowy przód, doskonałe przeszklenie kabiny oraz eleganckie przetłoczenia biegnące od przodu po tył samochodu podkreślają elegancki i zdecydowany charakter Baleno.
- Innowacyjne rozwiązania technologiczne: kolorowy 7-calowy wyświetlacz multimedialny, adaptacyjny tempomat oraz system Smartphone Linkage Display Audio kompatybilny z Apple CarPlay2.
- Komfortowe warunki podróżowania dla pięciu osób, zapewniające dużą przestrzeń osobistą zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu
- Największa w segmencie przestrzeń bagażnika3
- System Radar Brake Support (RBS)2 a także inne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa dbają o komfort kierowcy i pasażerów.

1 Jedynie w samochodach z silnikiem 1,2 DUALJET
2 Dostępny w zależności od wybranej konfiguracji samochodu
3 Segment B o nadwoziu typu hatchback (długość całkowita nadwozia 3,700mm-4,100mm)