Koncepcyjna California XXL na bazie Volkswagena Craftera

Volkswagen California nawiązuje do najbardziej popularnego kampera w dziejach świata – do Bullika, którego śmiało można uznać protoplastą wszystkich kamperów. Przez dziesięciolecia udało mu się zdobyć serca tysięcy entuzjastów podróżowania kamperami. Szczególnie tych ceniących pełną niezależność i potrafiących docenić przemyślane wnętrze auta i jego funkcjonalność.

Koncepcyjna California XXL na bazie Volkswagena Craftera

Crafter – wyposażony w wiele systemów wspierających kierowcę, charakteryzujący się wyjątkową precyzją prowadzenia, komfortem jazdy, a także niskim zużyciem paliwa – w niepowtarzalny sposób przenosi zalety Californii do kampera o rozmiar większego, w którym wszystko jest dopracowane z jeszcze większą dokładnością. California XXL, koncepcyjny model prezentowany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe, jest wyrośniętą i jeszcze bardziej dojrzałą wersją popularnego kampera.

Innowacyjna zabudowa nadwozia i maksymalne wykorzystanie wnętrza przekładają się na ogromną przestrzeń w kabinie Californii XXL, w której jest miejsce nawet na wygodne łóżko o długości 2 metrów. Ponadto, wydzielony, przestronny salon pozwala na zaskakującą swobodę poruszania się. Tylna kanapa i przednie fotele, które można obracać o 180 stopni, zapewniają wyjątkowo dużo miejsca. Kuchnia została zaprojektowana równie praktycznie, jak w Californii – z kuchenką dwupalnikową, lodówką, umywalką i powierzchnią roboczą, którą można łatwo przedłużyć. Dzięki dużym rozmiarom Californii XXL udało się wygospodarować miejsce na komfortowe pomieszczenie z prysznicem i toaletą.

Pomimo sporych rozmiarów California XXL łatwo tnie powietrze. Za sprawą wyrafinowanej aerodynamiki ze specjalnymi wycięciami w całkowicie przeprojektowanym wysokim dachu, współczynnik oporu powietrza pozostaje na poziomie współczynnika oporu powietrza tradycyjnego Craftera. Mimo wysokości auta wynoszącej aż 2,9 metra.

Bardziej szczegółowe informacje na temat nowego koncepcyjnego modelu – California XXL – ukażą się przy okazji światowej premiery auta podczas Salonu Kamperów w Düsseldorfie, który odbędzie się w dniach od 26 sierpnia do 3 września 2017 roku.