Nowy Volkswagen Jetta

Nowa Jetta w kwietniu 2014 roku została zaprezentowana w Stanach Zjednoczonych podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Teraz, z bardziej ekskluzywnym wykończeniem i wyposażeniem oraz z oszczędniejszymi silnikami, jest oferowana również w Europie. W Polsce ceny nowej Jetty zaczynają się od 69 290 zł.

Nowy Volkswagen Jetta

Dziesięć ważnych faktów dotyczących nowej Jetty:
1. Nowa stylistyka przodu i tyłu nadwozia.
2. Wszystkie silniki spełniają najnowszą normę emisji spalin – EURO 6.
3. Dzięki zmniejszonemu o 10 procent współczynnikowi oporu powietrza i obniżonym oporom toczenia, zmniejszyło się zapotrzebowanie na paliwo wszystkich wersji silnikowych.
4. Nowość: po raz pierwszy zastosowano system Blind Spot Monitor, który obserwuje samochody w martwym polu widzenia lusterek zewnętrznych.
5. Nowość: po raz pierwszy auto może być wyposażone w system Rear Traffic Alert, który ułatwia wyjazd tyłem z miejsca parkingowego, co ma znaczenie szczególnie w przypadku samochodów typu sedan.
6. Nowość: po raz pierwszy samochód można wyposażyć w system Front Assist, który pomaga uniknąć najechania na inny pojazd.
7. Nowość: dostępne są reflektory bi-ksenonowe z dynamicznym doświetlaniem zakrętów.
8. Samochód uzyskał bardzo dobry wynik w teście zderzeniowym za Oceanem - US-NCAP - i ma spore szanse na powtórzenie tego wyniku w teście bardziej wymagającym – IIHS Small Overlap.
9. Nowe elementy: wyższej jakości materiały wykończeniowe, zegary i kierownice podkreślające sportowy charakter we wnętrzu sedana, dodatki podkreślające elegancki i bardziej luksusowy wystrój kabiny.
10. Bogata oferta silników do nowej Jetty – 3 benzynowe o mocy od 105 KM do 150 KM i 2 wysokoprężne o mocy 110 KM i 150 KM.