Prezes zarządu marki Volkswagen podejmuje decyzje

Wolfsburg, 13 października 2015 r. Nowo powołany zarząd marki na specjalnym posiedzeniu podjął kolejne decyzje dotyczące strategii działań Volkswagena. Prezes zarządu, dr Herbert Diess, zapowiedział ważne decyzje dotyczące nowych produktów: nową strategię w dziedzinie silników Diesla przewidującą zastosowanie najnowocześniejszych technologii, rozwój standaryzowanych konstrukcji dla samochodów elektrycznych – osobowych i lekkich dostawczych, a także stworzenie zupełnie nowego Phaetona kolejnej generacji.

Prezes zarządu marki Volkswagen podejmuje decyzje

Dr Herbert Diess podkreślił: „Marka Volkswagen na nowo definiuje swoją strategię dotyczącą przyszłości. Będziemy wydajniejsi, stworzymy nową gamę produktów oraz kluczowych technologii, a dzięki przyspieszonej realizacji programu efektywności wdrożymy najnowocześniejsze rozwiązania”.

Nowa strategia w dziedzinie silników Diesla

W wypadku diesli postanowiono o całkowitym i jak najszybszym przejściu na technologie SCR i AdBlue – dotyczy to rynków Europy i Ameryki Północnej. W pojazdach z silnikami wysokoprężnymi będą stosowane jedynie te systemy oczyszczania spalin, które są najlepsze z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego.

Konsekwentny rozwój modułowej platformy konstrukcyjnej

Sprawdzona standardowa modułowa platforma konstrukcyjna MQB, za rozwój której odpowiedzialność w ramach koncernu ponosi marka Volkswagen Samochody Osobowe, zostanie mocno rozwinięta. Największy nacisk zostanie położony na auta hybrydowe typu plug-in o jeszcze większym zasięgu, na wielkoseryjne samochody elektryczne o zasięgu do 300 km, na zastosowanie w pojazdach instalacji elektrycznej o napięciu 48 wolt (tzw. łagodne hybrydy) oraz na coraz efektywniejsze silniki Diesla, benzynowe, a także napędzane gazem ziemnym.
Zostaną opracowane nowe standardy dotyczące systemów asystujących oraz połączenia pojazdów w sieć.

Zestaw elementów do budowy pojazdów elektrycznych

Na podstawie doświadczeń płynących z wykorzystania istniejących zestawów konstrukcyjnych zostanie opracowany zestaw elementów (MEB) do budowy elektrycznych aut klasy kompaktowej. Będzie on wykorzystywany przez różne marki i będzie umożliwiał konstrukcję samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych. Dzięki temu możliwe stanie się wykorzystanie synergii w ramach koncernu w pracach nad kolejnymi projektami dotyczącymi samochodów elektrycznych. System ten zostanie opracowany z myślą o zastosowaniu w pojazdach różnego typu i z różnymi rodzajami nadwozia, pozwoli na zaprojektowanie szczególnie emocjonujących samochodów oraz na uzyskanie przez nie zasięgu od 250 do 500 km wyłącznie w trybie elektrycznym.

Nowy Phaeton – przyszłość należy do napędu elektrycznego

Od pierwszej generacji Volkswagen Phaeton świadczy o technologicznej kompetencji i możliwościach Volkswagena. Także Phaeton kolejnej generacji będzie wyznaczał standardy marki w najbliższej dekadzie. Mając to na uwadze zarząd zmienił trwające prace projektowe. Samochód zostanie wyposażony w całkowicie elektryczny układ napędowy pozwalający na poruszanie się na dalekich dystansach, będzie zintegrowany z siecią oraz wyposażony w systemy asystujące kolejnej generacji. Nowy Phaeton będzie wyróżniał się też oryginalną stylistyką.

Przyspieszenie programu efektywności

Dr Herbert Diess: „Zdajemy sobie sprawę, że te ważne dla przyszłości marki Volkswagen innowacje zdołamy wdrożyć tylko wtedy, gdy sukces odniosą nasz program efektywności oraz nowa gama produktów”.
Diess dodał: „Do realizacji tych postanowień ja, moi koledzy z zarządu oraz cała załoga, zabierzemy się pełni energii. Również w trudnych czasach zespół Volkswagena udowadniała, że z pełnym oddaniem pracuje dla przyszłości. Właśnie wyznaczyliśmy kierunek tych działań”.